OKNA ALUMINIOWE

Wysoka stabilność, energooszczędność, wzrost wartości nieruchomości, swoboda kształtowania wyglądu, wąskie ramy, płynność działania, minimalne nakłady na konserwację i trwałość. Dzięki aluminiowym oknom zapewnią Państwo sobie i domowi wysoki standard na lata.

ARCHITEKTURA
WZORNICTWO
FUNKCJONALNOŚĆ

Nasze okna są nie tylko synonimem nowoczesności i funkcjonalności, lecz także podwyższonego komfortu i estetyki. Warto się przyjrzeć również naszej szerokiej palecie okuć i klamek. Bogactwo dostępnych kolorów może dostarczyć ciekawych inspiracji.

BEZPIECZEŃSTWO

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Poczucie bezpieczeństwa opiera się przede wszystkim na pewności, że jesteśmy chronieni – przed wiatrem, złą pogodą, a także przed włamaniem. Okna aluminiowe zapewniają bezpieczeństwo użytkowników w sposób dyskretny, a jednak bardzo skuteczny. Ochrona przed włamywaczami nie może przecież pogarszać walorów estetycznych naszego domu.

W przypadku izolacji cieplnej własnego domu nie warto iść na kompromis. Okna aluminiowe gwarantują najwyższą efektywność energetyczną, dzięki czemu zapewniają niższe koszty ogrzewania. Dodatkowe oszczędności przynosi mądra wentylacja. OSIECKI ma w tym zakresie różne propozycje rozwiązań.

KOMFORT

WZORNICTWO

Koniec z dusznymi pomieszczeniami, brakiem tlenu i utrudnioną koncentracją! Obecnie są już dostępne czujniki, regulujące klimat pomieszczeń poprzez naturalne wietrzenie lub takie urządzenia jak Schüco VentoTherm, które wybierają optymalny pod względem energetycznym sposób wentylacji.

Okna aluminiowe są synonimem innowacji, wysokiej jakości i różnorodności. Nasze systemy okienne łączą funkcjonalność i ponadczasową estetykę.

OKNA ALUMINIOWE Schüco

AWS 75 SI+

Schuco AWS 75 SI+ to seria okien o doskonałej izolacyjności cieplnej, z energetycznie optymalnym uszczelnieniem wrębu przyszybowego, uszczelką środkową, uszczelnieniem przyszybowym.

 • Uf = 1,2 W/(m²K) przy widocznej szerokości profilu 117 mm
 • Uw = 0,9 W/(m²K) z Ug = 0,6 W/(m²K) i ramką międzyszybową z tworzywa sztucznego
 • elastyczny wybór izolacyjności cieplnej dzięki różnym wariantom wykonania
 • szeroki asortyment profili do różnych wariantów zastosowań
 • nowa generacja ukrytych okuć Schüco Avantec SimplySmart.

AWS 90SI+

Okna Schüco AWS 90.SI+ łączą zalety aluminium z przyszłościową izolacyjnością cieplną w zrównoważonej architekturze.
Aluminiowe okna Schüco AWS 90.SI+ odpowiadają nie tylko na oczekiwania w zakresie maksymalnej izolacyjności cieplnej, lecz także spełniają najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku przy głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 90 mm. W połączeniu z ukrytymi okuciami Schüco AvanTec SimplySmart możliwa jest realizacja transparentnych okien o ciężarze skrzydła do 160 kg, zaś zastosowanie okuć Schüco TipTronic zapewnia możliwość wykorzystania w budynkach dodatkowego potencjału energetycznego

 • najwyższa izolacyjność cieplna przy głębokości zabudowy profilu 90 mm oraz wartościach Uf od 0,71 W/m²K
 • średnia wartość Uf na poziomie 1,0 W/m²K, współczynnik Uw = 0,8 W/m²K (przy szerokości zewnętrznej profilu 117 mm) i  Ug = 0,6 W/m²K (z ramką międzyszybową z tworzywa sztucznego)
 • koekstrudowana uszczelka środkowa z płetwą
 • poszerzona strefa izolacyjna z dzięki termicznym przekładkom piankowym
 • szeroki asortyment profili do różnych wariantów zastosowań
 • kompatybilność z drzwiami Schüco ADS 90.SI

ASS 70.HI

System drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych o wysokiej izolacyjności cieplnej – perfekcyjna wodoszczelność, doskonała izolacyjność akustyczna i ochrona przed włamaniem do klasy RC 2 włącznie.
Dzięki modułowej izolacji termicznej i wartościom Uf od 2,0 W/(m²K) system zapewnia współczynnik przenikalności cieplnej Uw < 1,3 W/(m²K). Duże powierzchnie otwarcia realizowane na bazie 1-, 2- i 3-torowych ościeżnic oraz wysoki komfort obsługi sprawiają, że system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych Schüco ASS 70.HI jest bardzo często stosowany w obiektach mieszkalnych, gdzie uwagę przykłada się do dużych przeszkleń.

 • współczynnik przenikania ciepła Uw < 1,3 W/(m²K),  zależnie od wersji
 • zoptymalizowany system odprowadzania wody i wodoszczelność do 1050 Pa
 • system drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych ze zoptymalizowaną izolacją cieplną
 • ciężar skrzydła drzwi do 300 kg, w wersji specjalnej do 400 kg
 • komfortowa obsługa dzięki okuciom o wysokiej jakości
 • wysoka przejrzystość dzięki dużym powierzchniom skrzydeł do 9 m², zależnie od wersji
 • swoboda doboru kolorystyki – wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie profili mogą mieć inny kolor

AWS 75 SI+ PASK

Elastyczne rozwiązanie do dużych otworów.
System Schüco PASK (Parallel-Abstell-Schiebe-Kippsystem) stanowi optymalną kombinację elementu przesuwnego i okna rozwierno -uchylnego. Oferuje on komfortowe możliwości użytkowania i obsługi. Do celów wietrzenia pomieszczenia, nawet przy dużych rozmiarach elementu otwieranego, można albo tylko uchylić skrzydło drzwi okiennych albo otworzyć je na całej powierzchni. Na zewnątrz – elegancko zlicowane, otwierane do wewnątrz.

 • masa skrzydła do 250 kg
 • możliwość realizacji wielkowymiarowych skrzydeł do 2200 x 2800 mm
 • wbudowana blokada błędnej obsługi od 180 kg
 • wodoszczelność do klasy 9A wg EN 12208

OKNA ALUMINIOWE ALUPROF

MB 86

System okienno-drzwiowy MB-86 to produkt o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy w świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowany został aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze.

 • dwukomponentowa uszczelka centralna doskonale uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą
 • możliwość zastosowania okuć widocznych i ukrytych
 • szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów pakietów szybowych
 • odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjne lub ukryte
 • Uw: od 0,92 W/(m2K

MB 70 HI

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznych. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.
System MB-70 charakteryzuje się rewelacyjnie niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Ma to duże znaczenie w dobie rosnących wymagań w zakresie gospodarowania energią i ochrony środowiska.

 • Uf od 1,0 W/m2K
 • uszczelki z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną
 • szeroki wachlarz stosowania zestawów szybowych od 21 mm do 57 mm grubości
 • duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.

MB 77 HS HI

System drzwi podnoszono-przesuwnych są idealną propozycją jako zabudowa łącząca wewnątrz ze środowiskiem zewnętrznym. System MB-77HS należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie produktów. Zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej. Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach.

 • wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400 kg, wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m
 • możliwość wykonywania drzwi narożnych 90 i 270 stopni z ruchomym słupkiem
 • szeroki zakres wypełnień, uwzględniający stosowanie zestawów jedno- lub dwukomorowych
 • specjalne kształty uszczelki przymykowej i przyszybowej oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką szczelność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza
 • możliwość obsługi drzwi automatem sterowanym za pomocą przycisku lub pilota
 • bezpieczeństwo użytkowania nawet dużych i ciężkich drzwi dzięki dostępnemu w systemie mechanizmowi „HS Speed Limiter”

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

KLAMKI

Wraz ze wzrostem znaczenia nowoczesnych powłok budynków, zapewnienia ochrony przed włamaniem i uczynieniem z nich nośnika wielu funkcji automatyki budynku, wzrastają także wymagania w zakresie wzornictwa klamek.

W oparciu o rozbudowaną kolekcję klamek Schüco Griffdesign można wyposażyć cały budynek w elementy otwierające o jednolitym wyglądzie. Funkcjonalne i wzorniczo nienaganne klamki w połączeniu z ukrytymi mechanicznymi lub mechatronicznymi okuciami, umożliwiają realizację wielu sposobów otwierania okien, mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku zapewniając budynkowi jednolity wizerunek.

OKUCIA

Nowa generacja całkowicie ukrytych okuć

Stosowanie śmiałych, wizjonerskich rozwiązań wymaga elastycznego wzornictwa i swobody projektowania. Odpowiedzią firmy Schüco na ten trend w architekturze jest pierwsze na świecie całkowicie ukryte okucie z kątem otwarcia wynoszącym 180°. Okucie Schüco AvanTec SimplySmart, reprezentuje nową generację okuć mechanicznych otwieranych do wewnątrz, które w połączeniu z ponadczasowym wzornictwem i wszechstronną funkcjonalnością zapewniają bardzo elastyczny i inteligentny montaż bez użycia narzędzi. Wyjątkowy charakter systemu wyznaczają sprawdzone elementy wzornictwa m.in.  ukryte komponenty okuć, które mogą unieść nawet bardzo ciężkie skrzydła.
Dzięki możliwości realizacji okien o masie skrzydła do 250 kg oraz poszerzeniu kąta otwarcia do 180º, dostępnego dotąd tylko w przypadku okuć nawierzchniowych, Schüco zapewnia wyjątkową swobodę architektoniczną.

 • całkowicie ukryte okucie, niezakłócona klarowna estetyka profili, zaakcentowana  jednorodnym wzornictwem klamek
 • nowość: poza kątem otwarcia 90° dostępna wersja z kątem otwarcia 180°
 • nowość: masa skrzydła do 250 kg w przypadku okien rozwiernych i 200 kg w przypadku okien rozwierno-uchylnych
 • ochrona przed korozją 5 dla podstawowego asortymentu
 • opcjonalnie: hybrydowa listwa ryglująca z rdzeniem aluminiowym, gwarantującym lekką obsługę